3003 aluminium discs factory and suppliers | Hongbao
Ние им помагаме на светот расте од 1999 година

3003 алуминиум дискови

Краток опис:


 • Payment Terms: L/C,D/A,D/P,T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  Дебелина: 0.5-10mm
  Дијаметар: 100мм-1600mm
  Темперамент: ХО, H14, H16, H18, H22, H24, H26
  Опис на производот: 3003 алуминиум е типичен Ал Mn легура, овој материјал има добри formability, многу добра отпорност на корозија и заварување , 3003 алуминиум дискови главно се користи за притисок шпорет, кондензатор случај, алуминиумски садови, алуминиумски конзерви / шишиња, алуминиумски сад, електрични ориз шпорет, жолчното патоказ, алуминиум тапан, алуминиумски капак светилка.

  aluminum circle87

  C hemical Состав на 3003 алуминиум дискови

  легура

  Си

  Фе

  Cu

  Mn

  mg

  Cr

  Ни

  Zn

   

  Ti

  Zr

  други

  Min.A1

  3003

  0,6

  0,7

  0,05-0,2

  1,0-1,5

  -

  -

  -

  0.1

  -

  -

  -

  0.15

  Останете

  Механички својства на 3003 Алуминиум дискови

  производ 3003 алуминиум дискови
  легура 3003 алуминиум дискови
  темперамент О, H12, H14, H18 и H24, H16, H22, H26
  дебелина 0.5mm-10.0mm
  дијаметар 100mm-1600mm
  Водечко време Во рок од 25-30 дена по добивањето на депозит
  пакување Стандардна Извезување дрвени палети или врз основа на барање на купувачот
  материјал Со користење на високо-технолошки машини користење премија одделение алуминиум серпентина. Изменуваат во согласност со потребите и барањата на клиентите, тие може да се искористи во различни технички спецификации.
  површина: Светла и мазна површина, dont имате било какви дефекти како бело 'рѓа, масло крпеница, работ штета.
  апликација Алуминиум дискови се користат во Рефлексија Пријавете одбори, на патот за мебел, прибор, песок вештерка дното, на шпоретот, нелепливи итн

  Application:
   
  aluminum circle/disk/disc


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !