огледало алуминиум лист - Кина Hongbao Алуминиум индустрија
Ние им помагаме на светот расте од 1999 година

огледало алуминиум лист

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Опис:
Огледало полиран алуминиум лист легура: 1050,1060,1070,1085,1100,3003,3005,5005,5083,8011
темперамент: H12, H14, H16, H18, H22, H24, H26
Дебелина: 0.2mm-6.0mm
Пакување детали:
1. Стандард здрав извоз пакување, дрвени палети или дрвени предмети со крафт хартија; 
2. друг пакет ca да се направи врз основа на барањата на клиентите. 
3. Пакет многу силна.
Детали Испорака: Во рок од 30 дена
огледало полиран алуминиум лист апликација
1) Понатаму прават сад. 2) Сончевата рефлексивни филм
3) изглед на зградата
4) внатрешни работи украсување: тавани, ѕидови и сл.
5) за мебел кабинети
6) Лифт decoraction
7) Знаци, nameplate, кеси одлуки.
8) Украсени во и надвор од автомобилот на
9) Апарати за домаќинство: фрижидери, микробранови печки, аудио опрема, итн.
10) електроника за широка потрошувачка: мобилни телефони, дигитални камери, MP3, У диск, итн.
11) LED осветлување, ламба, дифузор или флуоресцентна светилка
огледало полиран алуминиум лист е природна појава на алуминиум како што доаѓа од валавница. Огледало полиран алуминиум лист производи Hongbao се дизајнирани за да профитираат на многу уникатни карактеристики на метал, вклучувајќи ниска густина и со мала тежина, висок рефлексивноста, добра спроводливост, УВ и сончевата светлина отпор, времето отпор, висока еластичност и извонредна цврстина.
(1) 1070 огледало полиран алуминиум лист
темперамент: H24, H18
Дебелина: 0.3-1.0mm
ширина: 250mm-1500mm
површина: Светлата целната

Податоци
Вкупно рефлексија 86% дифузна рефлексија ≤12%
спекуларниот рефлексивноста 80% 
 
Јачина на тензија 125N / mm
развлекување 105N / mm2 
 
Виножито степен 2
издолжување 2    

(2) 1085 огледало полиран алуминиум лист

 

Алуминиум - Технички податоци
производ тип Вкупно одбивање спекуларниот
одбивање
Дифузно одбивање со
DIN 5036-3
Iridescence
Скалата 1-4
легура
Чистота
темперамент
(цврстина)
Мин Сила на истегнување
МПА
Мин Vield Сила
МПА
Минимална
издолжување
A5A10
ASTM
Е 1651
DIN
5036-3
должина од 60 ° 60 ° транс
1085 спекуларниот
стандард
86 86 80 77 15 1 Ал 99,85 H18 125 105 2

Огледало полиран алуминиум лист е широко се користи за осветлување, декорација, архитектура, потрошувачите Electronics.Hongbao Алуминиум секогаш се фокусира на доведување елоксиран алуминиум се користи во областа осветлување технологија. Во изминатите години, ние сме биле акумулира големо искуство во осветлување.
(1) осветлување огледало полиран алуминиум лист
Денес алуминиум е многу модерен метал, широко се користи во секое поле. Поради своите предности на отпорност на корозија, механичка сила и одлична пластичност, алуминиум е погодна да се користи во различни механичка обработка. Покрај тоа, неговата одлична светлина одраз својства и технологија за обработка на површината направи алуминиум применува на сите видови на опрема за осветлување.
Главната примена домет на производи кои се користат во осветлување вклучуваат:
• Отворен светилки
• Решетки светла
• LED сијалици и фенери
• Три-доказ светилки
• тунел светла
 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !