3003 aluminium discs factory and suppliers | Hongbao
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1999

3003 disqet e aluminit

Përshkrim i shkurtër:


 • Payment Terms: L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Përshkrimi:

  Trashësia: 0.5-10mm
  Diametri: 100mm-1600mm
  Temper: HO, H14, H16, H18, H22, H24, H26
  Përshkrimi i produktit: 3003 alumini është një aliazh tipik Al-Mn, ky material ka formability të mirë, rezistencë shumë të mirë korrozioni dhe Saldueshmeria , 3003 disqe alumini është përdorur kryesisht për tenxhere me presion, rast kondensator, tenxhere alumini, kanaçe alumini / shishe, tas alumini, furnelë elektrike oriz, fshikëz shenjën rrugore, daulle alumini, mbuluar llambë alumini.

  aluminum circle87

  C hemical Përbërja e 3003 alumini disqeve

  Alloy

  si

  fe

  cu

  Mn

  mg

  Cr

  ni

  Zn

   

  TI

  ZR

  tjetër

  Min.A1

  3003

  0.6

  0.7

  0,05-0,2

  1,0-1,5

  -

  -

  -

  0,1

  -

  -

  -

  0.15

  qëndroj

  Vetitë mekanike të 3003 alumini Disqet

  Produkt 3003 alumini disqeve
  Alloy 3003 alumini disqeve
  kalit O, H12, H14, H18 dhe H24, H16, H22, H26
  Trashësia 0.5mm-10.0mm
  diametër 100mm-1600mm
  Koha Lead Brenda 25-30 ditëve pas pranimit të depozitave
  paketim Standard Eksportimi paleta druri ose në bazë të kërkesave të konsumatorëve
  material Duke përdorur makineri të teknologjisë së lartë duke shfrytëzuar të klasës premium alumini spirale. Përshtatur në përputhje me nevojat dhe kërkesat e klientëve të tyre mund të jetë availed në specifika të ndryshme teknike.
  Sipërfaqe: sipërfaqe të ndritshme dhe të qetë, dont keni ndonjë defekte si ndryshk bardhë, patch naftës, dëmtim buzë.
  Aplikacion Disqet e aluminit janë përdorur në Bordet reflektues shenjave, Road Mobilje, Enë kuzhine, magjistare Sand Bottom, paketat, Non-Stick etj

  Aplikimi:
   
  aluminum circle/disk/disc


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !