pasqyrë fletë alumini - China Hongbao alumini Industria
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1999

fletë alumini pasqyrë

Përshkrim i shkurtër:


Detail Product

Produkt Tags

Përshkrimi:
Mirror fletë lëmuar alumini Alloy: 1050,1060,1070,1085,1100,3003,3005,5005,5083,8011
Temper: H12, H14, H16, H18, H22, H24, H26
Trashësia: 0.2mm-6.0mm
Packaging details:
1. standard paketim anije që lundron mirë të eksportit, paleta druri ose lëndë druri me letër kraft; 
2. paketa tjetër ca të bëhet në bazë të kërkesave të klientëve. 
3. Paketa shumë i fortë.
Detail dorëzimit: Brenda 30 ditëve
pasqyrë e lëmuar alumini fletë aplikimi
1) duke e bërë të mëtejshme vegël. 2) film diellore reflektues
3) Shfaqja e ndërtesës
4) ujdisje brendshme: tavane, mure, etj.
5) Kabinete Mobilje
6) Ashensor decoraction
7) Shenjat, nameplate, çanta bërë.
8) Zbukuruar brenda dhe jashtë makinave
pajisje 9) shtëpiake: frigoriferë, furrat me mikrovalë, pajisje audio, etj.
10) e elektronikës të konsumit: telefonat celular, kamera digjitale, MP3, U disk, etj.
11) LED Light, Abazhuri, diffuser ose llambë fluoreshente
pasqyrë fletë lëmuar alumini është pamja natyrore e aluminit si ajo vjen nga mulli kodrina. Pasqyrë lëmuar produkte fletë alumini Hongbao janë të dizajnuara për të përfituar nga shumë karakteristika unike metalin, duke përfshirë densitet të ulët dhe pesha të lehta, reflektimi të lartë, përçueshmëri të mirë, UV dhe dritë rezistencës diellore, rezistenca motit, elasticitet të lartë dhe forcë të jashtëzakonshme.
(1) 1070 pasqyrë e lëmuar fletë alumini
Temper: H24, H18
Trashësia: 0.3-1.0mm
Gjerësia: 250mm-1500mm
Sipërfaqja: Bright finish

Fleta e të dhënave
reflektim i përgjithshëm 86% reflektim Shperndare ≤12%
reflektimi specular 80% 
 
forca tension 125N / mm
forca Yield 105N / mm2 
 
shkallë Rainbow 2
zgjatim 2    

(2) 1085 pasqyrë fletë lëmuar alumini

 

Aluminum - Të dhënat teknike
Produkt lloj reflectance Total specular
reflectance
Shperndare Reflectance
DIN 5036-3
Ylbertësi
shkallës 1-4
Alloy
Pastërtia
kalit
(fortësi)
Min Forca elastik
Mpa
Min Vield Forca
Mpa
Minimum
zgjatim
A5A10
ASTM
E 1651
DIN
5036-3
60 ° gjatë 60 ° trans
1085 specular
standarde
86 86 80 77 15 1 Al 99,85 H18 125 105 2

Mirror fletë lëmuar alumini është përdorur gjerësisht për ndriçim, Dekorimi, Arkitekturë, Consumer Electronics.Hongbao Aluminum gjithmonë fokusohet në sjelljen e aluminit anodized përdorur në fushën e teknologjisë së ndriçimit. Në vitet e fundit, ne kemi qenë të akumulojnë shumë përvojë në ndriçim.
(1) Ndriçimi Mirror lëmuar fletë alumini
Sot alumini është një metal shumë në modë, e përdorur gjerësisht në çdo fushë. Për shkak të avantazheve të tij të rezistencës korrozioni, forca mekanike dhe plasticitet të shkëlqyer, alumini është i përshtatshëm për t'u përdorur në përpunimin e ndryshme mekanike. Përveç kësaj, pronat e tij të shkëlqyer të lehta reflektim dhe teknologji të përpunimit të sipërfaqes të aluminit të zbatueshme për të gjitha llojet e pajisjeve të ndriçimit.
Qëllimeve kryesore aplikimin e produkteve të përdorura në ndriçim përfshijnë:
• llambat në natyrë
dritat • grilë
• llambat LED dhe fenerë
• dritat Tri-provë
• dritat tunelit
 


  • Previous:
  • Next:

  • 
    WhatsApp Online Chat !